22. 5. 2019

O nás

Jsme Rodina24

V Rodině24 několik let pomáháme našim klientům s důstojným vedením jejich života. Nikdy nikomu nenutíme žádný stoprocentní návod, jak by měl žít svůj život – to nám řekne právě klient, protože to sám ví nejlépe. Základní hodnotou je pro nás respekt k jeho způsobu života. Hodnot máme ale víc.

Důstojnost

Naše profesionalita stojí na zachování důstojnosti klientů i nás. Dbáme na to, aby se každý člověk u nás cítil jako dospělý, který sám rozhoduje o tom, co chce dělat. Jsme precizní v individuálním přístupu ke klientům a jejich potřebám, protože se zaměřujeme na pomoc v rámci jejich zvyklostí a rituálů.

Kompetence

Naše profesionalita je viditelná v detailech. Jistě, máme dlouholeté odborné znalosti a zkušenosti a všechny jsou našim klientům vždy k dispozici, ale finální rozhodnutí o poskytované pomoci má vždy klient sám. Ochotně pomůžeme, když je to potřeba a rádi podpoříme, když klient zvládá vykonávat nějakou činnost sám. Všichni naši pracovníci si umí s klientem vytvořit vztah, ve kterém panuje vzájemná důvěra.

Odvaha

Důvěřujeme schopnostem našich klientů řídit si svůj život a rozhodnutí je vždy na nich – především ve všedních záležitostech jako je výběr jídla, čas na spánek, procházku nebo koukání na televizi.Víme však také, kdy si klient již nevěří a kdy je potřeba mu dodat odvahy, aby se mohl ke svým oblíbeným činnostem navrátit, i když třeba s naší pomocí. Aktivně našim klientům nasloucháme a poznáme, když našim klientům něco chybí.

Nikdy neříkáme, že klient něco musí či nesmí. Nejednáme s ním jako s dítětem. Také víme, že humor je koření života a rozhodně se mu vůbec v komunikaci s klienty nebráníme – naopak.  Staráme se jak o osoby ve vlastních domácnostech, kam dojíždíme (i do malých obcí) podle přání klientů i o svátcích či dovolených, tak o klienty přímo v našem zařízení – Vile Vitae.

Náš tým

Bc. Stanislava Šťovíčková
Bc. Stanislava Šťovíčková
ředitelka
Vendula Kůrková
Vendula Kůrková
vedoucí Vila Vitae zdravotní sestra
Mgr. Helena Duchková
Mgr. Helena Duchková
vedoucí terénu
Jakub Šilhán
Jakub Šilhán
fyzioterapeut
Bc. Nikoleta Varnava
Bc. Nikoleta Varnava
sociální pracovnice Vila Vitae
Helena Fialová
Helena Fialová
hlavní pečovatelka Vila Vitae

Naše historie

Nápad na občanské sdružení Rodina24 vznikl už na konci roku 2008. Zakladatelky Eliška Pokorná a Ing. Ivana Frauenterková několik let využívaly sociálních služeb pro své blízké a rozhodly se své dobré i špatné zkušenosti vnést do vlastní organizace poté, co zjistily, kolik jejich známých si se zařízením péče neví rady. O rok později se přidala – zatím jako poradce – i vzdělaná odbornice na sociální péči Bc. Stáňa Šťovíčková, která dnes působí jako ředitelka organizace. Prvního dne roku 2010 se stala Rodina24 registrovaným poskytovatelem sociálních služeb v Libereckém kraji.

V prvním roce fungování se počet našich zaměstnanců ztrojnásobil a na konci roku jsme se již postarali o 12 klientů. V dalších dvou letech rapidně rostl počet našich klientů a úměrně i zaměstnanců. Postupně jsme začali rozšiřovat i repertoár našich služeb, kromě zdravotního cvičení a fyzioterapie nyní nabízíme i pomoc s dopravou, zapůjčení zdravotních pomůcek a aktivizaci. V roce 2012 pracuje Stanislava Šťovíčková jako odborná ředitelka.

V témže roce jsme úspěšně prošli inspekcí a o rok později jsme již měli 22 zaměstnanců a 5 externích pracovníků, kteří se starali o 60 klientů převážně v Jablonci nad Nisou a Liberci. V roce 2013 jsme také obdrželi finanční podporu na vzdělávání v rámci projektu MPSV a jako asistentka vedení nastoupila energická kolegyně Marika Berkyová. V roce 2014 jsme od MPSV prostřednictvím Krajského úřadu Libereckého kraje obdrželi podporu na službu aktivizace, na kterou jsme přijali samostatnou pracovnici. V tomto roce se také zrodil nápad na domov se zvláštním režimem, ze kterého poté vznikla Vila Vitae. Na projektu jsme aktivně pracovali několik měsíců a již o rok později jsme Vilu Vitae otevřeli. V říjnu 2015 již měla své první obyvatele.

Po otevření domova pro seniory jsme se rozhodli o změnu právní formy organizace a od ledna 2016 je Rodina24 zapsaným ústavem, který vykonává veřejně prospěšnou činnost. Spoluzakladatelky jsou Eliška Pokorná a Stanislava Šťovíčková.

V roce 2017 ukončila své působení v organizaci p. Eliška Pokorná a od 5.10.2017 je v čele Stanislava Šťovíčková, zároveň je od začátku roku 2018 jedinou zakladatelkou zapsaného ústavu Rodina24. Členové správní rady: MUDr. Vladimír Dobeš, MUDr. Jan Nedvídek, p. Petr Stinka revizorka Ing. Kateřina Harcubová.

Podporují nás

Děkujeme našim partnerům za poskytnutí financí nutných pro realizaci našich služeb, za hmotné dary i za podporu vyjádřenou slovy. Vážíme si toho!

Liberecký kraj

Činnost organizace byla v roce 2020 finančně podpořena z rozpočtu Libereckého kraje k zajištění dostupnosti sociálních služeb v území.

Ministerstvo práce a sociálních věcí

Činnost organizace byla v roce 2020 finančně podpořena z prostředků MPSV prostřednictvím rozpočtu Libereckého kraje k zajištění dostupnosti sociálních služeb v území.

Jablonec nad Nisou

Činnost organizace byla v roce 2020 finančně podpořena statutárním městem Jablonec nad Nisou.

Kasro spol., s. r. o.

Tato společnost sponzoruje naši organizaci.

Liberec

Služba osobní asistence a Vila Vitae byla podpořena z rozpočtu statutárního města Liberec.

Řekli o nás